Konzervatív erkölcsi értékek

Helyes erkölcsi értékek

Nincs két egyforma család, mint ahogy nincs két egyforma szülő sem. De általában egy dologban egyetértenek: mindenki jó embert akar nevelni a gyermekéből. Az óvodában mi is épp ebben szeretnénk támogatni a szülőket. Nevelési alapelveinkben ezért teret kap a konzervatív, bibliai szemléletmód, ami jó hatással van a gyermekek személyiségének fejlődésére. Célunk, hogy óvodásaink megszeressék a helyes erkölcsi értékeket. Egyik legfontosabb érték maga a család, emellett kiemelt helyen kezeljük a nemzeti identitás erősítését is.

Tisztelet

Mire tanítjuk az ovisainkat? Arra, hogy

tiszteljék a felnőtteket

előítéletek nélkül viszonyuljanak az idősekhez

feltétel nélkül elfogadják egymást

szeressék a munkát, hiszen a kreatív munka építi a jellemet

Mindezek által fejlődik a szociális érzékenységük, képesek lesznek a gyengébbeket s elesetteket is helyén kezelni, tisztelni.

BIBLIA játékosan

Biblia megszerettetése

A Biblia az európai kultúra szerves része és a világ egyik legismertebb könyve. Tele életbölcsességgel, tanulságos történetekkel, aminek van értéke és üzenete a mai ember számára. A bibliafoglalkozások célja a Szentírás megszerettetése a gyerekekkel.

Tovább olvasom

Az életkori sajátosságoknak megfelelően ismerkednek meg a gyerekek az Ószövetség és az Újszövetség közismert történeteivel, főszereplőivel.

Eljátsszuk a történeteket, beszélgetünk a szereplők jellemvonásairól, viselkedéséről, okulva azokból.

Az ismeretszerzés mellett a gyerekek megszeretik az erkölcsi értékeket

A történetek segítenek különbséget tenni a jó és rossz között.

A játékos bibliai kalandokon keresztül a gyerekek megértik az evangélium üzenetét, ezáltal bibliai hit ébredhet bennük.