Képességfejlesztés és tehetséggondozás

Képességfejlesztések

Foglalkozásaink

A gyermekek képességeinek fejlesztését nem lehet elég korán elkezdeni. Óvodánkban kiemelten fontosnak tartjuk a gyermekek készségeinek, tehetségének felismerését. Különböző óvodai foglalkozásokkal színesítjük a mindennapokat, hogy ezáltal a
személyiségük teljes kibontakoztatását elősegítsük.

Eddig megvalósult tehtettséggondozó pályázataink

2020-ban 10 nagycsoportos óvodás vett részt a „Számkirály” matematikai-logikai tehetségprogramunkban. A foglalkozásokon fejtörőket, képrejtvényeket oldottunk meg, kipróbáltunk logikai és stratégiai társasjátékokat, s játékos feladatokon keresztül mélyebben megismerkedtünk a Számok országával. A gyermekek átélték a felfedezés örömét és rájöttek, hogy mennyire „király” a számokkal való játék, foglalkozás.

2021-ben indult a „Mese-kép másképp” elnevezésű anyanyelvi-vizuális tehetséggondozó foglalkozássorozatunk. A programban meséken, drámajátékokon, kreatív vizuális foglalkozásokon keresztül komplex módon fejlesztettük óvodásaink személyiségét. Kiemelt célunk volt az érzelmi intelligencia fejlesztése, a meséken és képzőművészeten keresztül. A megszokottól kissé másképp.

Foglalkozások

Milyen foglalkozásokkal támogatjuk a kicsik fejlődését?

Képességfejlesztő foglalkozások

Fejlesztő játékok

Társasjátékok

Mesejátékok, drámapedagógiai foglalkozások

Kiscsoportban szenzomotoros játékkal fejlesztjük a kicsik a motorikus képeségeit

Komplex programmal támogatjuk a tehetségeket logikai, matematikai területen.