Olvasóvá nevelés

Olvasás, mesék, élmények

Az olvasás számtalan dologra jó hatással van. Ezért is fontos, hogy életmódunkká váljon a mindennapokban.

Érdemes gyermekkorban elkezdeni és játékosan bevezetni, így később a kötelező helyett a szabadon választott kreatív tevékenységként lesz jelen a gyerek életében.

Olvasás

Miért hasznos az olvasás?

Aki sokat olvas, annak választékosabb a szókincse

Fejleszti a kreativitást és a problémamegoldó képességet

Jó hatással van az érzelmi fejlődésre

Erősíti az empatikus készséget

Jótékonyan hat az érzelmi intelligencia fejlődésére

A mesék fejlesztő hatása

Mesés programok

Az olvasás megszerettetésében fontos szerepe van a mesének, versnek, mondókának az óvodások életében. A mesék világán keresztül a gyerekek számára örömteli élménnyé válik a
felolvasás.

A napi mesehallgatás szókincsbővítő, figyelemfejlesztő tulajdonsága semmivel sem pótolható.

Programjaink elősegítik, hogy a gyermekek könyvrajongó, olvasó felnőtté váljanak.

Különböző meseprojektet tartunk oviban, amit már előre nagyon várnak a gyerekek.

Az év során könyvtárba, fonotékába járunk, így ezek a helyek ismerős környezetté válnak a számukra.

Heti szinten könyv és társasjátéknapot tartunk, melyek mind erősítik a gyerekek közti érzelmi kapcsolatot.

Az ovisaink kedvence a Sztárai iskolás tanulók havonkénti felolvasása, ami érzelmileg még közelebb hozza gyermekeinkhez a mesék csodálatos világát.